Buzlu Masala Kahvesi

tarafından
21
Buzlu Masala Kahvesi

Buzlu Masala Kahvesi havalar ısındığında, lezzetli uzun bir Buzlu Kahve gerçek bir susuzluk giderici ve öğleden sonraları beni aldırır . Hindistan’ın ünlü Güney Hindistan çekilmiş kahvelerinden esinlenerek , ev yapımı baharat şurubu ve buz yığınlarıyla karıştırılmış taze demlenmiş kahve ile badem sütü bazında yaratılan Buzlu Masala Kahvem gerçekten lezzetli ve mutlaka denenmeli!

buzlu-masala-kahvesi

Nescafe Çiftçilerin Kökeni Sürdürülebilir Kahve Yelpazesi

Seyahatin aylardır bizden kaçtığı ve uzak diyarların anılarının sadece anılardan ibaret olduğu izolasyon döneminin ortasında, yeni NESCAFÉ Farmers Origins birinci sınıf kavurma ve çekilmiş kahve kapsülü serisi, uzak diyarların bu egzotik tatlarını günlük fincanınıza getirmeyi vaat ediyor.

NESCAFÉ Farmers Origins, NESCAFÉ’nin özellikle Nespresso’nun yenilikçi alüminyum kapsül sistemi için yarattığı ilk kapsül serisidir. Dünyanın en önde gelen kahve yetiştirme bölgelerinden bazılarında, doğrudan çiftçilerden sürdürülebilir şekilde elde edilen beş karışımdan oluşur. Hindistan, Amerika, Kolombiya, Doğu Afrika ve Brezilya’da üretilen her kahve, kaynağından esinlenen benzersiz bir lezzet profili sunar. Bu yeni seride NESCAFÉ ile işbirliği yapmaktan ve size NESCAFÉ Farmers Origins Espresso India ile Bombay’da geçirdiğim zamanın bir hikayesini, tadını ve anısını getirmekten çok heyecan duyuyorum.

İngiliz Çağının Mumbai, Nostalji ve Parsi Kafeleri

Hayatımın ilk 23 yılını o zamanlar bilindiği şekliyle Bombay ya da Bombay’da geçirdim – şimdiye kadar deneyimlediğiniz hiçbir şeye benzemeyen renkli, kaotik bir kıyı şehri. Evde iki kampımız vardı, iki taraf – çay içenler ve kahve içenler. Ve birini seçmek zorundaydın. Babamın taze çekilmiş Hint kahve çekirdeklerinden eski bir alüminyum katmanlı cezvede demlenmiş sert, acı, filtrelenmiş kahvesinden bir yudum aldığımdan beri – ömür boyu kahve kampının bir parçası olacağımı biliyordum. 10 yaşındaydım.

Dünya yirminci yüzyıla doğru ilerledikçe, hazır kahve oldukça popüler hale geldi. Yalnızca zenginlerin karşılayabileceği bir lüks olduğunda, herkes için daha ulaşılabilir ve uygun fiyatlı hale geldi. Ve çok geçmeden, Mumbai’deki herkes NESCAFÉ hazır kahvesinin tadını çıkarıyordu. Günlük fincanlarını seven bir genç olarak, üniversiteye gidip gelirken hep kahve aradım. Tam anlamıyla bir Hint kahvesi içmek için en sevdiğim yerlerden biri Parsi Cafes’teydi.

Siyah damalı karo zeminleri ve İngiliz dönemine sahip Parsi / Irani Kafeleri, parıldayan ahşap korkuluklarla yaldızlı gargoyle korumalı girişleri, her gün milyonlarca fincan servis ediyor, bunların çoğuna Kremalı Rulo ve Tereyağlı Kruvasan (Brun Maska) gibi yerel tatlı hamur işleri eşlik ediyor. Bazı kafelerde, Güney Hindistan’dan esinlenilmiş, baharatlarla doldurulmuş ve sık sık çekilmiş (sıcak sütlü kahve, neredeyse bir metre yükseklikten iki fincan arasına dökülmüş ve dökülmüş) kahve servis ediyordu. Kesinlikle çok lezzetliydi.

Ev Yapımı Baharat Şurubu ile Yapılan Hint İlhamlı Buzlu Masala Kahvesi

Bu Masala Kahvelerinin baharatı, tatlılığı ve sütlü doğası, bu ferahlatıcı soğuk içecek için ilham kaynağım – Buzlu Masala Kahvesi. The NESCAFÉ Farmers Origins Espresso India, yemyeşil tropikal baharatlı ve odunsu notalarıyla, özenle hazırlanmış masala baharat şurubu ve badem sütü ile buz üzerinde çalkalanır. Parsi Kafelerinden ilham alan bir soğuk kahve içeceği ve deniz kenarındaki şehir Mumbai’ye bir övgü. Kızarmış yeşil biberle birlikte bir tabak dolusu Soğan Pakoras ile servis edilir, doğrudan yağlı kağıt kaselerden alınan ılık esintinin tadını çıkaran mükemmel bir Hint öğleden sonra atıştırması.

Bu Buzlu Masala Kahvelerini yaptığımda, beni gerçekten nostaljik yaptı. Kahve beni gençliğimin NESCAFÉ günlerine taşıdı. NESCAFÉ Farmers Origins serisi, Güney Hindistan kahvesinin gerçekten eşsiz lezzetini bir kapsülde yoğunlaştırarak harika bir iş çıkardı. Umarım bu lezzetli Buzlu Masala Kahvesi ve Soğan Pakoras’ı yaparsınız ve sizi Mumbai’nin renkli kaotik sokaklarına götürmesine izin verirsiniz.

buzlu-masala-kahvesi

BUZLU MASALA KAHVE


Malzemeler

Şurup için

 • 6 karanfil
 • 10 karabiber
 • 3 yeşil kakule kabuğu, ezilmiş
 • 1 yıldız anason
 • 1 çorba kaşığı hindistancevizi veya hurma şekeri
 • ¼ su bardağı (60 ml) su

Buzlu Kahve İçin

 • 30 ml NESCAFÉ Çiftçilerin Menşei Espresso Hindistan
 • 100 ml soğutulmuş badem sütü
 • Yarım bardak buz

Talimatlar

 1. Şurup için tüm malzemeleri küçük bir tencereye koyun ve orta ateşte hafifçe kaynatın. Isıyı düşürün ve 5-10 dakika pişirin. Küçük bir kavanoza süzün.
 2. 300 ml kapasiteli bir bardağı yarım bardak buzla doldurun. Şurubu ve badem sütü buzun üzerine ekleyin. İyice karışana kadar yavaşça karıştırın.
 3. Kahveyi bardaktaki buzlu sütün üzerine dökün. Zevk almak.