En İyi Diyetler: 39 Beslenme Planını Nasıl Değerlendirdik

tarafından
6
En İyi Diyetler: 39 Beslenme Planını Nasıl Değerlendirdik

En iyi diyetler nelerdir? Dyetler gelir ve gider, bu zor sıcak vücudun hayalleriyle alay eder ve baştan çıkarıcıdır. Ne istiyorsan ye! Kilolar bir gecede erir! Sinirli diyet iyi bildiği gibi, diyet zor, ve açıkçası, en diyetler hiçbir işe yaramaz olmasıdır. Bazıları sağlığınızı bile tehdit edebilir. Ve diyetle ilgili gerçeği kazmak, belirli planların yutturmaca ile eşleşip eşleşmediğini deşifre etmekten bahsetmemek, bir ya da iki kilo yakmak için yeterince zaman alıcıdır.

En iyi diyetler 2021 iddiaların karmaşasını keser. Şimdi, 11. yılında, En İyi diyetler, kalp sağlığından kilo vermenize yardımcı olma olasılığına kadar çeşitli seviyelerde 39 diyet hakkında gerçekleri sunar ve sıralar.

Sıralamanın en son baskısını oluşturmak için, ABD haber editörleri ve muhabirleri, diyet listemize potansiyel eklemeler kazanarak aylarca harcadılar ve daha sonra tıbbi dergileri, hükümet raporlarını ve diğer kaynakları kesenler için derinlemesine profiller oluşturmak için madencilik yaptılar.

Her profil, diyetin nasıl çalıştığını açıklar

iddialarının toplanıp toplanmadığını belirler, olası sağlık riskleri için dikkatlice inceler – ve sadece okumak yerine diyette yaşamanın nasıl bir şey olduğunu gösterir.

Diyet, ülke çapında tanınan uzmanlardan oluşan bir panel, profiller Gözden bizim beslenme, obezite, beslenme, psikoloji, diyabet, kalp hastalığı, nasıl kolay takip etmek, önlenmesi ve diyabet ve kalp hastalığı yönetmek için vadeli ve uzun-kısa süreli kilo kaybı, beslenme bütünlüğü ile güvenlik ve potansiyeli üretmek için onun yetenek.yedi kategoride bulma ve puan her diyet: kendi aslında kendi ekledi Ayrıca, panelistlerden, özellikle sevdikleri veya sevmedikleri her diyetin yönlerini bize bildirmelerini ve belirli bir diyet düşünen birinin bilmesi gereken tavsiyeleri tartmalarını istedik.

Her diyet sağlam bir inceleme aldıktan sonra, uzmanların derecelendirmelerini 5 (en yüksek) ila 1 (en düşük) arasında puanlara ve yıldızlara dönüştürdük. Daha sonra bu puanları, aşağıdaki gibi en iyi diyet sıralamalarının dokuz setini oluşturmak için kullandık

en-iyi-diyetler-39-beslenme-planini-nasil-degerlendirdik

Genel olarak en iyi diyetler, panelistlerin derecelendirmelerini yedi kategoride birleştirir.

Tüm kategoriler eşit ağırlıklı değildi. Kısa ve uzun vadeli kilo kaybı, uzun vadeli derecelendirmelerin iki kat daha fazla kilo almasıyla birleştirildi. Niçin? Hızlı sonuçlar tatillerden sonra veya yaz tezgahlarında önemlidir, ancak bir diyetin gerçek testi yıllarca devam edip edemeyeceğidir. Bu özellikle aşırı kilolu veya obez olanlar için geçerlidir; vücut ağırlığının sadece %5’ini kaybetmek, diyabet ve kalp hastalığı gibi kronik hastalık riskini önemli ölçüde azaltabilir. Ve güvenlik iki katına çıkarıldı, çünkü hiçbir diyet tehlikeli olmamalıdır.

En iyi ticari diyetler, katılım ücreti gerektiren veya markalı gıda veya beslenme ürünlerinin kullanımını teşvik eden 15 yapılandırılmış diyet programını sıralamak için aynı yaklaşımı kullanır.

En iyi Kilo Kaybı diyetleri, kısa vadeli ve uzun vadeli kilo kaybı derecelendirmelerini birleştirerek, her ikisini de eşit olarak ağırlaştırarak üretildi. Bazı diyet yapanlar hızlı bir şekilde kilo vermek isterken, Diğerleri yıllarca ileriye bakarken yavaş ve istikrarlı olmayı hedefliyorlar. Eşit ağırlık, her iki hedefi de layık olarak kabul eder.

En İyi diyabet diyetleri ortalama diyabet derecelendirmelerine dayanmaktadır.

En İyi kalp-sağlıklı diyetler ortalama kalp sağlığı derecelendirmelerini kullanır.
Sağlıklı beslenme için en iyi diyetler, beslenme eksiksizliğini ve güvenlik derecelendirmelerini birleştirerek, güvenliğe iki kat daha fazla ağırlık verir. Sağlıklı bir diyet yeterli kalori sağlamalı ve önemli besin maddelerini veya tüm besin gruplarını ciddi şekilde tüketmemelidir.
En iyi bitki diyetleri, bitkilerden en az işlenmiş yiyecekleri vurgulayan 12 planı sıralamak için genel olarak en iyi Diyetlerle aynı yaklaşımı kullanır.

en-iyi-diyetler-39-beslenme-planini-nasil-degerlendirdik

En iyi hızlı kilo kaybı diyetleri kısa vadeli kilo kaybı derecelendirmelerine dayanmaktadır.

Dokuz sıralamada, puanlar bir ondalık basamağa yuvarlanır; aynı puanlara sahip diyetler alfabetik olarak sıralanır.

Sıralamaya ek olarak, yedi kategorideki derecelendirmeler, her diyet için bireysel profil sayfalarında 1 ila 5 yıldız olarak görüntülenir.

Olası önyargıları önlemek için, her panelist, belirli bir diyeti pazarlayan bir şirketle ücretli bir danışmanlık ilişkisi gibi açık veya belirgin çıkar çatışmalarını gösteren bilgiler sağlamıştır. Bu gibi durumlarda, panelistler diyet değerlendirmedi. Hamile kadınlar veya diyabetli olanlar gibi belirli grupları hedefleyebilecek bir dizi parça sunan ticari programlar için, U. S. News en yaygın sürümü seçti.

Sinir bozucu bir meydan okuma bizi erken karşıladı. Diyetleri değerlendirmek için uzmanlar, farklı araştırmacılar için farklı şeyler anlamına gelebilecek “kısa süreli kilo kaybı” ve “sağlık riski” gibi etiketlerden daha fazlasına ihtiyaç duyuyorlardı. Beslenme sağlamlığını değerlendirmek için standart ne olmalıdır? Ne bir sağlık riski teşkil etmektedir. Panelistler ve diğer uzmanların yardımıyla, diyetleri değerlendirmede kullanmak için aşağıdaki tanımlara karar verdik:

Kısa süreli kilo kaybı. Mevcut kanıtlara dayanarak ilk 12 ay boyunca önemli kilo verme olasılığı (5 = son derece etkili, 4 = çok etkili, 3 = orta derecede etkili, 2 = minimal etkili, 1 = etkisiz).