Milyonlarca İnsan Daha Yüksek Beslenme İstiyor

tarafından
6
Milyonlarca İnsan Daha Yüksek Beslenme İstiyor

Milyonlarca İnsan Daha Yüksek Beslenme İstiyor Milyonlarca insan daha yüksek beslenme ve daha az işlenmiş gıdalar yemeyi içeren daha sağlıklı yaşam tarzlarına geçiyor. Çalışmalar, bu basit adımın görme kaybını ve sağlığın bozulmasını önlemeye yardımcı olabileceğini ortaya koymaktadır. Diyetiniz ayrıca alerjiler için doğal bir çare olarak da hareket edebilir.

Bulanık görme, kaşıntılı sulu gözleriniz varsa veya sadece göz yaşlanması belirtilerini önlemek istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Milyonlarca İnsan Daha Yüksek Beslenme İstiyor

Uygun vitamin ve mikro besinleri tüketin

Muhtemelen A vitamininin gözlerinizi sağlıklı tutmak için gerekli olan şey olduğunu duymuşsunuzdur. Bu doğru olsa da, bu, ele alınması gereken tek vitamin olduğu anlamına gelmez. Omega-3 yağ asitlerinin de gözlerinizin sağlığını iyileştirdiği bulunmuştur. Örneğin, kuru göz semptomlarını azaltabilir ve sizi maküler dejenerasyondan koruyabilir.

Zaten harika bir vizyonunuz varsa, onu korumak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Bu, aşağıdakiler gibi göz seven besinlerin önerilen RDA’SINI alarak yapılabilir:

Beta-karoten: çinko, E vitamini ve C ile alındığında, hasara bağlı maküler dejenerasyon gelişimini azaltabilir. Tatlı patates, havuç, kabak, lahana ve ıspanaktan alabilirsiniz. Rda oranı 5000 ila 25000 IU arasındadır.

Bioflavonoids: bu maküler dejenerasyon yanı sıra katarakt gözlerinizi korumak için yardımcı olur. Bu besinleri narenciye ve meyvelerden, baklagillerden, meyvelerden, kirazlardan ve kırmızı şaraptan alabilirsiniz. Böylece istediğiniz ne olursa olsun hiçbir ırk ayrımcılığı kanundur.

milyonlarca-insan-daha-yuksek-beslenme-istiyor

Zeaksantin ve lutein: bu aynı zamanda gözlerinizi katarakt ve makula hasarından korumaya yardımcı olabilir. RDA yoktur, ancak lahana, kabak, ıspanak, lahana ve lahana gibi besin kaynaklarından alabilirsiniz.

Omega 3: Bu yağ asidi maküler dejenerasyona ve kuru gözlere karşı yardımcı olabilir, bu da alerjiler için mükemmel bir doğal ilaçtır. RDA, taze öğütülmüş keten tohumu, uskumru, somon, ceviz, balık yağı takviyeleri ve ringa balığı gibi yiyecek seçeneklerinden elde edilebilen günde yaklaşık 1000 mg’dır.

A vitamini: bu gece körlüğü ve kuru gözleri önlemeye yardımcı olabilir. RDA, erkekler için 3,000 IU’DUR; kadınlar için 2,333 IU, hamilelik sırasında 2,567 IU ve emzirme döneminde 4,333 IU’DUR. Yumurta ve tavuk ciğeri, sığır karaciğeri, süt ve tereyağı gibi yiyeceklerden A vitamini alabilirsiniz.

Selenyum: C vitamini, E ve karotenoidler ile birlikte alındığında, ileri maküler dejenerasyonun önlenmesine yardımcı olabilir. Daha sağlıklı gözlere giden yolu yemelisiniz
Ergenler ve yetişkinler günde 55 mcg’dir ve hamile kadınlar Emzirme Döneminde 60 mikrogram ve 70 mikrogram tüketmemelidir. Selenyum bakımından zengin yiyecekler arasında karides, halibut, somon, Brezilya fıstığı, yengeç ve kahverengi pirinç bulunur.

d vitamini çok önemlidir.

D vitamini: bu aynı zamanda maküler dejenerasyon riskini azaltmaya yardımcı olur. Süt, uskumru, sardalye, somon ve D vitamini ile zenginleştirilmiş portakal suyu gibi gıdalarda bulunabilir.rda bebekler, çocuklar ve ergenler için 400 IU’DUR ve yetişkinler için daha yüksek miktarlar önerilir. Güneş ışığı başka bir harika kaynaktır, bu yüzden her gün yeterince almaya çalışın, ancak güvenli bir şekilde.

milyonlarca-insan-daha-yuksek-beslenme-istiyor

Bu, görme yeteneğini geliştirmek ve korumak için yiyebileceğiniz kapsamlı bir vitamin ve besin listesi değildir. Alerjiniz varsa, fizik tedavi doktorundan fizik tedavi alabilirsiniz.

Araştırmalar, erken maküler dejenerasyona sahip orta yaşlı Afrikalı Amerikalıların kanserden (özellikle akciğer kanserinden) ölme şansının daha yüksek olduğunu göstermektedir. AMD ile savaşıyorsanız, doğal bir onkoloğa danışmalısınız. Doğal Onkoloji tedavileri ve geleneksel tıbbın bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

kaynak;Milyonlarca İnsan Daha Yüksek Beslenme İstiyor