Mutfağınızı Doğru Yapılandırmak İçin 10 İpucu

tarafından
12
Mutfağınızı Doğru Yapılandırmak İçin 10 İpucu

Mutfağınızı doğru yapılandırmak önemlidir. Yeniden yapılanma: mutfağınızı mükemmel bir şekilde dekore etmek için 10 ipucu tarifinize, gurme favorilerinize veya dondurulmuş pizzayı ısıtmak için bir yere ihtiyacınız olsun, mutfak herhangi bir evin ayrılmaz bir parçasıdır. Sabahları kahvenizin tadını çıkarmaktan akşam yemeğinde arkadaşlarınızla veya ailenizle buluşmaya kadar, çoğumuz mutfaklarımızda çok fazla zaman harcıyoruz – bu da %100 rahat hissetmeyi daha da önemli hale getiriyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğumuz en yüksek beklentilerini karşılayan kusursuz, pratik bir mutfak yaratmak için bir tadilat seçiyoruz. Ancak, sizi bu kadar rahatsız eden tüm tuhaflıkları düzeltmeye başlamadan önce, kafanızdaki mükemmel alanınızı tasarlamak için bir veya iki dakikanızı ayırın. İşleri perspektifte tutmak için, herkesin hayallerinin ötesine geçen yüksek kaliteli mutfaklar oluşturmak için en iyi 10 ipucunun bu listesini derledik. Eşsiz ilham almak için okumaya devam edin!

1. Acele israf yapar.

Bunu yeterince söyleyemeyiz: neyi değiştirmek istediğinizi tamamen netleştirmeden önce asla yenilemeye başlamayın. Ne tutacağınızı ve ne yapacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için, istenmeyen veya etkisiz olanı aktif olarak düşünerek birkaç saat pişirin. Tüm mutfaklar yüksek kalite, dikkatli bir planlamanın sonucudur, bu yüzden sürecin bu adımını atlamayın, asla!

2. Eşyalarınızı saklamak için yeterli alan bırakın

Sobanın her iki tarafındaki ve buzdolabının yakınındaki (ve muhtemelen mikrodalganın yakınında) depolama odasının uzunluğu en az 15 inç olmalıdır. Sonuçta, konfor anahtardır!

3. Tezgahlarda sohbet edelim

Bir mutfak uzmanıysanız, tüm malzemelerinizi en az çaba ile sıraya koymanıza ve erişmenize izin veren geniş tezgahlara gidin. Fırtınayı pişirmenize yardımcı olmak isteyen çocuklarınız varsa, çocuklarınızın kolayca ulaşabileceği düşük tezgahları kurmayı bile düşünebilirsiniz.

mutfaginizi-dogru-yapilandirmak-icin-10-ipucu

4. Ne Adası?

Birçok yüksek kaliteli mutfağın bir Adası var, ancak muhtemelen amacını düşünmediniz. Şimdi, cevabınız tasarımını ve boyutunu nasıl etkileyeceği zamanı! Bir taşla iki kuşu öldürmek ve adayı aşçı olarak kullanmak ve gayri resmi olarak yemek yemek istiyorsanız, her iki işlevi de karşılamak için yeterli alan bıraktığınızdan emin olun.

5. Dolapları köşelerden uzak tutun

Yeni dolaplarınızın ne kadar harika olduğunu düşünmeyin … Ayrıca nasıl ve hangi yönde yapılacağını düşünün. Tasarımcının en kötü kabusu, dolap kapılarını engelleyen köşeler veya Dolap kapıları zıt yönlerde sallanır ve çarpışır. Bu tür kaba hatalar avucunuzun içinde belirli anlara yol açar.

6. Elektrik prizleri paha biçilmezdir

İster yeni bir mikser takıyor olun, ister telefonunuzu şarj etmek istiyorsanız, elektrik prizlerini ada veya arka panel gibi uygun yerlere monte etmek çok önemlidir-ancak çoğu zaman unutulur!

7. Yürüyüş parkurlarınızı düşünün

Kural olarak, tüm yüksek kaliteli mutfaklar en az 45 inç genişliğinde koridorlara sahip olmalıdır(daha fazla değilse!) Pişirme alanlarında, yollar kalan alan boyunca yaklaşık 35 inç genişliğe sahiptir. Kimse mutfakta trafik sıkışıklığı istemiyor!

mutfaginizi-dogru-yapilandirmak-icin-10-ipucu

8. İstirahatte basın

Tencerenizi sobanın hemen yanında suyla doldurmak güzel olmaz mıydı? Ustaca tencere dolguları bu rüyayı çok uygun bir gerçeğe dönüştürüyor. Neden kollarınızı bir mola vermiyorsunuz ve bu mekanizmalardan birini kurmuyorsunuz?

9. Geri dönüşüm devrim

Depo odasının güzelliği daha gözümüzün önünde yok geri dönüşüm, ama aynı zamanda bir şekilde alabilirsiniz. Bu sorunları basit bir çözümle çözün: bunun yerine geri çekilebilir geri dönüşüm tanklarını gizleyin. Organizasyon hakkında iseniz, cam, plastik, metal ve kağıt kapları ayrı dolaplara bile yerleştirebilirsiniz.

10. Temizlemeyi düşünün

Kimse temizlik düşünmek, ama raflar, tezgahlar, lavabo şeklini kendinize zaman tercih sever. Cam raflar veya parlak yüzeyler ilk kez kurulduğunda harika görünse de, bu malzemelerin çocuklarla pişirildikten sonra temizlenmesi ne kadar süreceğini düşünün veya yeni ve ayrıntılı bir tarif deneyin. Pratikliği görünüme öncelik vermek genellikle yararlıdır, bu nedenle bu mat kaplamaları ve küvetleri akan bir koleksiyonla ikinci bir düşünce haline getirin.

Yüksek kaliteli mutfaklar pratiklik ve görünüm arasında mükemmel bir denge sağlar ve en önemlisi yüzünüzde bir gülümseme çizerler. Makyajı bir pasta kadar kolay hale getirecek bu on ipucu ile hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

,